Buďte v obraze

Stejně jako většina lidí nemáme rádi zbytečné maily. Pokud něco přistane ve Vaší schránce, sami věříme, že by Vás to mohlo zajímat.

Roháč

Přihlásit se

Přihlásit se

Ještě nemáte účet? Registrace

Intenzívní kurz permakultury léto 2024

90+ hodin zahradního designu, permakultury a předávání zkušeností

Intenzívní kurz permakultury léto 2024
Tráva

Rezervovat místo

Termín

29. 6. 2024 - 25. 8. 2024

22 500,00 Kč
TERMÍNY SETKÁNÍ
1.

29. 6. 2024 - 7. 7. 2024

2.

16. 8. 2024 - 25. 8. 2024

Místo konání
Místo konání

Poděbrady

Druh ubytování
Druh ubytování

Vlastní

Strava
Strava

Vlastní

O Kurzu

Intenzívní škola permakultury

Intenzívní kurz permakultury se zkušenou lektorkou, žákyní zakladatele permakultury Billa Mollisona. Kurz ve dvou týdnech o letních prázdninách. Na konci bude vaše znalost permakulturních principů, návrh vaší zahrady a veliká oslava. 

Pokud jste otevřeli tuto stránku, asi již máte o permakultuře nějakou představu, nebo prostě potřebujete uchopit vlastní zahradu do rukou.

Permakulturní zahrada v Polabí, místo neustálých experimentů a změn.
Permakulturní zahrada v Polabí, místo neustálých experimentů a změn.

Vítám vás tedy v místě pro ty, kdo se chtějí zahloubat nad tím, jak funguje zahrada, jak udělat svou zahradu krásnou a plodnou a jak si ulehčit práci v sezónní péči o zahradu. Prožijeme spolu 90+ hodin v průběhu dvou měsíců, čím budou naplněné?

Už víme, že permakultura není "nepořádek na zahradě", jak se může jevit nezasvěcenému oku, ale je to velmi organizovaný a propracovaný systém designu, který má poměrně přísná pravidla. A může vypadat velmi upraveně, nebo velmi džungloidně, jak si vybereme. Jak je to možné? V úspěšném a funkčním permakulturním projektu jsou totiž ty zásadní věci neviditelné. Jde o to, jak dobře se nám podařilo napodobit přirozené fungování přírodního ekosystému - jak jsme podpořili půdní život, jak máme zajištěné hospodaření s vodou, jak jsou všechny děje na pozemku navzájem propojeny a jak celý systém spolupracuje. Spolupracuje-li dobře, máme méně práce.

V kurzu vezmeme vše od začátku. Naučíme se dívat na své prostředí očima přírody, vyhledávat možnosti využití prostředí pro naplňování našich potřeb a zároveň potřeb ostatního života, který s námi sdílí planetu. Naučíme se dívat na své prostředí jako na celek, který funguje dohromady, ne jako oddělené části. Propojíme dům se zahradou, zahradu s ostatními zahradami, všechny zahrady s volnou přírodou a jejich obyvatele s celou komunitou. Permakultura nám poskytuje mnoho nástrojů, jak toto udělat, v kurzu si je projdeme jeden po druhém. Naučíme se jak postupovat při vymýšlení našeho vysněného místa, ať je to místo na balkóně, městském dvorku nebo uprostřed lesů.

Principy jsou všude stejné., co se mění, jsou techniky. Permakulturní techniky jsou materializací permakulturních principů a strategií. Patří mezi ně kompostování, pěstování bez rytí a orání, nakládání s odpadní vodou a jiné. Ukážeme si techniky vhodné pro město a techiky vhodné pro různé podmínky na venkově.

Kurz je postaven tak, abychom zvládli nejen teorii, ale i praxi. Během kurzu vytvoříme cvičný projekt a kdo bude chtít, vytvoří i svůj vlastní projekt, který bude moci konzultovat.V kurzu PDC se obvykle potkávají začátečníci se zkušenými zahradníky, zahradními architekty, Toto setkání bývá velmi cenné - pro obě skupiny. Ti z praxe, co "už to znají" dotávají nový náhled na celou problematiku navrhování a nováčci si odnášejí spoustu inpirace k dalšímu studiu. 90+ hodin je dlouhá doba na to, abychom se navzájem dobře poznali a získali nová přátelství. Pokud se tedy odhodláte vydat na společnou cestu do hlubin permakultury, budete velmi vítání nejen v kurzu, ale celé permakulturní komunitě.

POZOR! Cena 22500.- platí pouze do 20.4. Poté se zvedne na 25000.- Studenti a maminky, napište si o slevu na denisa.tomaskova@cepei.cz

Lektoři kurzu

Denisa Tomášková

Denisa Tomášková

Permakulturní designérka a lektorka, žákyně zakladatele permakultury Billa Mollisona

Zobrazit více