Buďte v obraze

Stejně jako většina lidí nemáme rádi zbytečné maily. Pokud něco přistane ve Vaší schránce, sami věříme, že by Vás to mohlo zajímat.

Roháč

Přihlásit se

Přihlásit se

Ještě nemáte účet? Registrace

PDC Písečná 2022

Permakulturní design v krásném a léčivém prostředí Orlických hor

Tráva

Rezervovat místo

Termín

7. 6. 2022 - 19. 6. 2022

Místo konání
Místo konání

Písečná v Orlických horách

Druh ubytování
Druh ubytování

Ve vlastním stanu nebo v ubytovně Rubínek

Strava
Strava

Vegetariánská 400/den, celkem 4800.-

O Kurzu

INTENZÍVNÍ KURZ PERMAKULTURNÍHO DESIGNU

Pokud jste otevřeli tuto stránku, asi již máte o permakultuře nějakou představu :-) Vítám vás tedy v místě pro ty, kdo už něco vědí a chtějí jít dál, více do hloubky.

Prožijeme spolu 90 hodin výuky v průběhu 12 dnů, čím budou naplněné? Už víme, že permakultura není "nepořádek na zahradě", jak se může jevit nezasvěcenému oku, ale je to velmi organizovaný a propracovaný systém designu, který má poměrně přísná pravidla. A může vypadat velmi upraveně, nebo velmi džungloidně, jak si vybereme. Jak je to možné? V úspěšném a funkčním permakulturním projektu jsou totiž ty zásadní věci neviditelné. Jde o to, jak dobře se nám podařilo napodobit přirozené fungování přírodního ekosystému - jak jsme podpořili půdní život, jak máme zajištěné hospodaření s vodou, jak jsou všechny děje na pozemku navzájem propojeny a jak celý systém spolupracuje. Spolupracuje-li dobře, máme méně práce.

V kurzu vezmeme vše od začátku. Naučíme se dívat na své prostředí očima přírody, vyhledávat možnosti využití prostředí pro naplňování našich potřeb a zároveň potřeb ostatního života, který s námi sdílí planetu.

Naučíme se dívat na své prostředí jako na celek, který funguje dohromady, ne jako oddělené části. Propojíme dům se zahradou, zahradu s ostatními zahradami, všechny zahrady s volnou přírodou a jejich obyvatele s celou komunitou.

Permakultura nám poskytuje mnoho nástrojů, jak toto udělat, v kurzu si je projdeme jeden po druhém. Naučíme se jak postupovat při vymýšlení našeho vysněného místa, ať je to místo na balkóně, městském dvorku nebo uprostřed lesů. 

Principy jsou všude stejné., co se mění, jsou techniky. Permakulturní techniky jsou materializací permakulturních principů a strategií. Patří mezi ně kompostování, pěstování bez rytí a orání, nakládání s odpadní vodou a jiné. Ukážeme si techniky vhodné pro město a techiky vhodné pro různé podmínky na venkově. 

Kurz je postaven tak, abychom zvládli nejen teorii, ale i praxi. Během kurzu vytvoříme cvičný projekt a kdo bude chtít, vytvoří i svůj vlastní projekt, který bude moci konzultovat.

V kurzu PDC se obvykle potkávají začátečníci se zkušenými zahradníky, zahradními architekty, Toto setkání bývá velmi cenné - pro obě skupiny. Ti z praxe, co "už to znají" dotávají nový náhled na celou problematiku navrhování a nováčci si odnášejí spoustu inpirace k dalšímu studiu. 

Kurz je velmi intenzívní! Ponoříme se do světa permakultury, vytvoříme společně cvičný projekt a na konci vše patřičně oslavíme :-)

Pokud se tedy odhodláte vydat na společnou cestu do hlubin permakultury, budete velmi vítání nejen v kurzu, ale celé permakulturní komunitě.

POZOR! Cena 17500.- platí pouze do 4.4. Poté se zvedne na 19200.-Studenti a maminky, napište si o slevu na denisa.tomaskova@cepei.cz

Lektoři kurzu

Denisa Tomášková

Denisa Tomášková

Permakulturní designérka a lektorka, žákyně zakladatele permakultury Billa Mollisona

Zobrazit více