Buďte v obraze

Stejně jako většina lidí nemáme rádi zbytečné maily. Pokud něco přistane ve Vaší schránce, sami věříme, že by Vás to mohlo zajímat.

Roháč

Přihlásit se

Přihlásit se

Ještě nemáte účet? Registrace

Permakultura a pěstování zeleniny pro začátečníky

Základy permakultury a ekologického pěstování zeleniny pr začátečníky

Kurz není aktivní

Omlouváme se ale tento kurz momentálně není aktivní.

Místo konání
Místo konání

Praha

Druh ubytování
Druh ubytování

Vlastní

Strava
Strava

Vlastní

O Kurzu

Máte pocit, že se zahrada nedá zvládnout, že ji nestíháte, že vám přerůstá přes hlevu? Nebo byste chtěli vypěstovat více čisté zeleniny a ovoce pro svou rodinu, ale nevíte kudy do toho? Permakultura má nástroje, jak dostat přírodu na svou stranu a tím nám pomáhá zvládat zahradu bez zbytečného stresu. Jakkoli velká zahrada  může přinášet mnoho potěšení a užitku. Můžeme vypěstovat vlastní zeleninu, ovoce, květiny, můžeme mít místo, kde si odpočineme od starostí a kde si budeme užívat společné chvíle s rodinou a přáteli.

Aby nám zahrada nepřerůstala přes hlavu a dávala ná vše, co potřebujeme, promýšlíme v permakultuře velmi pečlivě základní oblasti spojené s péčí o zahradu, které nám v dlouhodobém výhledu výrazně usnadní práci na zahradě.

Promýšlíme, jak dobře hospodařit s vodou na pozemku. Počasí se stává nevyzpytatelným a je nutné mít zahradu dobře zabezpečenou proti obdobím sucha - a to nejen prohloubením studny!

Promýšlíme, jak nejlépe pečovat o půdu v našich podmínkách, protože zdravá půda znamená zdravé rostliny.

A v neposlední ředě myslíme i na to, jak nejlépe vzkvétat v těžších časech, k čemuž potřebujeeme spřízněné duše a dobré vztahy se sousedy.

V našem dvoudenním kurzu nahlédneme do permakulturního přemýšlení o světě, probetreme základní permakulturní principy a jejich aplikaci na zahrady a zahrádečky. Ukážeme si jak jednoduše vypěstovat oblíbenou zeleninu a jak získat co největší výnos z co nejmenšího prostoru na záhonku.

Kurzem vás provede zkušená lektorka s dvacetiletou praxí Denisa Tomášková

Lektoři kurzu

Denisa Tomášková

Denisa Tomášková

Permakulturní designérka a lektorka, žákyně zakladatele permakultury Billa Mollisona

Zobrazit více