Buďte v obraze
Stejně jako většina lidí nemáme rádi zbytečné maily. Pokud něco přistane ve Vaší schránce, sami věříme, že by Vás to mohlo zajímat.
Stejně jako většina lidí nemáme rádi zbytečné maily. Pokud něco přistane ve Vaší schránce, sami věříme, že by Vás to mohlo zajímat.
Permakulturní lektorka, Children in Permaculture project
Adéla Hrubá již téměř 15 let žije se svojí rodinou na polosamotě v podhůří Orlických hor, kde hospodaří na zhruba hektarovém pozemku. Její zahrada je ukázkovým permakulturním projektem (https://www.permakulturacs.cz/project/38/zahrada-na-kopci) a také ukázkovou přírodní zahradou (https://www.veronica.cz/mapa-prirodnich-zahrad?i=6112). Pěstuje a semenaří pro o.p.s. Gengel staré a netradiční druhy rostlin (víc než 70 odrůd), spustila projekt pro školy Staré odrůdy do škol (http://gengel.cz/content/57-prehled-projektu-stare-odrudy-ve-skolach) a iniciovala založení komunitní zahrady na pěší zóně v Žamberku (Zahrada bez plotu). V současné době je členkou týmu mezinárodního projektu Children in permaculture (www.childreninpermaculture.com), jehož cílem je zlepšit vzdělávání dětí, integrovat permakulturu do školních osnov a vytvořit k tomu potřebné materiály. Absolvovala praktický kurz permakultury u Seppa Holzera, Úplný kurz permakulturního designu u Tomase Remiarze, Učitelský kurz permakultury u George Sobola, několik kurzů specializovaných na sociální permakulturu (např. Dragon Dreaming, sociokracie) a také na sdílení permakultury s dětmi (Outdoor Classroom, Children in Permaculture). Vede kurzy o permakultuře a přírodě blízkém způsobu zahradničení, pořádá happeningy a osvětové přednášky pro širokou veřejnost a věnuje se poradenské a konzultační činnosti. Navrhuje a tvoří permakulturní výukové zahrady pro školy a školky ve spolupráci s dětmi, rodiči a členy místní komunity s využitím lokálních zdrojů. Společně s týmem dalších lektorů napsala knihu Pozoruj a jednej. Jak na permakulturu s dětmi.