Buďte v obraze

Stejně jako většina lidí nemáme rádi zbytečné maily. Pokud něco přistane ve Vaší schránce, sami věříme, že by Vás to mohlo zajímat.

Roháč

Přihlásit se

Přihlásit se

Ještě nemáte účet? Registrace

S dětmi v permakulturní zahradě

Úvodní kurz permakultury pro rodiče malých průzkumníků

S dětmi v permakulturní zahradě
Tráva

Rezervovat místo

Termín

25. 6. 2022 - 26. 6. 2022

3 100,00 Kč
Místo konání
Místo konání

Poděbrady

Druh ubytování
Druh ubytování

Vlastní - doporučíme

Strava
Strava

Vlastní

O Kurzu

Máte doma malé neposedy a chcete s nimi začít zahradničit? Základy permakultury pro dospělé a dětským zahradničením vás provede zkušená lektorka Adéla Hrubá. 

Na kurz můžete přijet i s vašimi ratolestmi, bude zajištěno hlídání v průběhu výuky, jen nám prosím dejte vědět, kolik dětí přivezete a jak staré budou!

S dětmi v permakulturní zahradě

Základy permakultury pro dospělé a jejich sdílení s dětmi

Existuje nepřeberné množství knih i kurzů permakultury pro dospělé, téměř žádný z nich se ale nevěnuje dětem a možnostem, jak je s permakulturou seznamovat, aby ji braly jako přirozenou a samozřejmou součást života už od malička.

Nenajdeme ji ani ve školních osnovách, přitom permakulturní etika a principy představují základ pro naše každodenní rozhodování, abychom žili své životy spokojeně a v harmonii s okolím.

Jako rodič jsem toužila podělit se o tuto životní radost a moudrost se svými dětmi. Když mé děti byly malé, postupně jsem se s nimi dostala až k tomu, že jsme přetvořili nejen vlastní zahradu v oázu radosti a hojnosti, ale společně se sousedy také zahradu kolem školy a pak dalších míst v bližším i širším okolí.

Měla jsem to štěstí, že jsem byla u zrodu dnes už celosvětové iniciativy Děti v permakultuře a mohla poznat a navštívit celou řadu velmi inspirativních míst i lidí, kteří společně s dětmi zkoumali permakulturu, dokázali čelit mnoha překážkám, vytvořili nádherné jedlé zahrady a zároveň ovlivnili způsob myšlení a chování lidí kolem sebe.

O čem bude kurz?

Odnesete si základy permakultury, na kterých vše další stojí. Naučíte se také, jak je předat svým dětem.

Dozvíte se, co je dobré pro různé věkové skupiny dětí – s čím začít v nejranějším věku a co přidávat později. A také, kde čerpat inspiraci.

Ukážeme si, jak společně s dětmi krok po kroku vytvořit kolem sebe prostor, který nás baví, přináší, co potřebujeme, je v souladu s okolím a vyvíjí se k hojnosti.

Vyzkoušíme si obecné postupy i konkrétní praktické aktivity přímo venku v zahradě.

Pojďme se společně ponořit do dobrodružné a zábavné disciplíny, jíž je permakulturní rodičovství.

Lektoři kurzu

Adéla Hrubá

Adéla Hrubá

Permakulturní lektorka, Children in Permaculture project

Zobrazit více